Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Pierwsza "Debata o Polsce" w Akademii WSB

21 lutego br. w Akademii WSB odbyło się pierwsze z planowanego cyklu spotkań pod hasłem „Debata o Polsce”, która powstała jako odpowiedź na zmniejszające się zaangażowanie Polaków w kwestie społeczno-polityczne. Pierwszym gościem inicjatywy był Władysław Kosiniak-Kamysz, ubiegający się o urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w imieniu Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Polskiej.

Ideą zainicjowanego przez Akademię WSB projektu: „Debata o Polsce” jest umożliwienie spotkań z kandydatami różnych opcji politycznych przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi 10 maja 2020. Zainteresowanie kwestiami społeczno-politycznymi ciągle spada: frekwencja w ostatnich wyborach prezydenckich wyniosła mniej, niż 50%, co oznacza, że tylko co drugi obywatel naszego kraju podejmuje świadomą decyzję o kształtowaniu przyszłości swojego kraju.

 

„Sztab doktora Władysława Kosiniaka-Kamysza jako pierwszy odpowiedział na zaproszenie, które wysłaliśmy do sztabów wszystkich kandydatów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej” – powiedział Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego, Dominik Penar – „debaty będą odbywać się od lutego do końca kwietnia i mamy nadzieję, że w tym czasie wszyscy kandydaci zaszczycą nas swoją obecnością”

 

„Cieszę się, że możemy się dziś spotkać w Akademii WSB” – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz – „dziękuję za tę propozycję debat. Dla mnie to jest esencja polityki: rozmowa, ścieranie się na argumenty, dyskusja.(…) to jest esencja demokracji”.

 

Po krótkim przedstawieniu programu przez kandydata, przyszła kolej na serię pytań nie związanych z polityką, a dotyczących informacji na temat życia rodzinnego, zainteresowań, pasji, wędrówek po górach, ulubionej potrawy, największego marzenia. Dzięki temu uczestnicy debaty mogli lepiej poznać sylwetkę polityka od bardziej prywatnej strony.

 

„Spotkanie dzisiejsze i te przyszłe mają na celu przybliżenie polityka jako człowieka” – tłumaczył charakter pytań, moderujący dyskusję Dominik Penar.

 

Gościem następnej debaty w Akademii WSB, która zaplanowana jest na 4 marca br. będzie Robert Biedroń, kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej popierany przez Wiosnę, Lewicę Razem, SLD oraz PPS./21.02.2020/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy